Potem ko Nogometni dresi kompleti za otroke z lastnim tiskom je ubranila naslov ameriškega pokala, je argentinska ekipa osvojila tri zaporedne naslove: ameriški pokal 2021, svetovni pokal 2022 in ameriški pokal 2024. To igro lahko opišemo kot polno preobratov. Zaradi velikega števila navijačev brez vstopnic, ki so rinili na stadion, navijači z vstopnicami niso mogli normalno vstopiti na prizorišče, uradno obvestilo pa je bilo, da je tekma prestavljena za 30 minut. Nato je bil uvodni čas finala večkrat spremenjen. Tekma, ki je bila prvotno predvidena za 8:00 po pekinškem času, se je začela šele ob 9:20.
Argentina in Nogometni dresi Španija Domači Euro 2024 tisk Lamine Yamal 19 Kolumbija, ki sta se srečali v finalu, sta bili obe v vroči formi. Kolumbija je v skupinskem delu premagala Kostariko in Paragvaj ter remizirala z Brazilijo. V izločilnih krogih so s 5:0 premagali Panamo in z 1:0 odpravili Urugvaj.Argentina se je v skupinski del uvrstila z zmago na vseh treh tekmah. V četrtfinalu je Argentina v rednem delu izenačila z Ekvadorjem. Messi je v streljanju enajstmetrovk zgrešil točko. Na srečo je vratar Martinez igral pogumno in uspešno rešil dve točki, da je moštvu pomagal napredovati na razburljiv način. V polfinalu je Argentina igrala stabilno in “dvojno ubila” Kanado z 2:0.
Že po minuti tekme je Argentina povedla v napadu. Montiel je podal z desne strani, Alvarez pa je v kazenskem prostoru z volejem streljal mimo vrat. V 7. minuti mu je kolumbijska ekipa Cordoba v kazenskem prostoru ustavila žogo na prsi in z udarcem zadela vratnico. Je pa kolumbijski igralec v prejšnjem boju za vrh naredil prvi prekršek. V 33. minuti je Lerma poskusil s strelom od daleč, Martinez pa je žogo ubranil z osnovne črte. V 44. minuti je Messi s prostega strela podal v enajstmetrovko, Tagliafico pa je z glavo zadel nekoliko višje. Skozi celoten prvi polčas je imela kolumbijska ekipa prednost, saj je skupaj zadela 8 strelov, od tega 4 na gol. Argentinsko moštvo je imelo le 3 strele, 1 na gol, in ni našlo veliko priložnosti v ofenzivi.