Nekaj ​​evropskih nogometnih ekip je potrebovalo oktobrski reprezentančni premor tako kot Paris Saint-Germain, Nogometni dresi PSG ki je prišel na premor po porazu z 2:0 v gosteh pri Arsenalu v UEFA Ligi prvakov in remiju 1:1 v gosteh pri OGC Nici v Ligue 1. Izolirano kot le en teden v daljši sezoni, morda ni razlog za zaskrbljenost, vendar povečajte ta pogled na obe tekmi pred tem — remi 1-1 v gosteh pri Stade de Reimsu in zmaga doma s 3-1 nad Stade Rennais — in kaže niz samo ene zmage na štirih tekmah v vseh tekmovanjih.

Takšna forma je zaskrbljujoča za PSG in še posebej po tem, ko je ameriški moški reprezentant Folarin Balogun pomagal AS Monacu, da je dosegel prvo mesto v Le Championnatu v zmagi z 2:1 v gosteh pri Rennesu, kar jih zdaj uvršča na lestvico z dvema točkama prednosti pred Les Parisiens. Če upoštevate boljšo formo Monegasques v ligi UCL z osupljivo zmago nad Barcelono in remijem v gosteh pri zagrebškem Dinamu, znaki kažejo, da je ekipa Adija Hutterja verjetno najboljša francoska ekipa v tem trenutku kampanje.

Potem ko so zmagali na vseh petih od svojih prvih petih tekem v tem mandatu, imajo Pariz le eno zmago od zadnjih štirih in Luis Enrique ni le videl, da je njegova ekipa doma izgubila štiri točke, ampak se je udaril tudi z zvezdnikom Ousmanejem Dembelejem, ki je izpadel za Ligo prvakov. poraz proti Arsenalu. Francoski reprezentant je bil ponovno vključen v remi z Nico in je prispeval k izenačenju Nuna Mendesa v drugem polčasu, vendar francoski nosilci naslova niso uspeli najti zmagovitega zadetka, čeprav so imeli posest in ustvarili več priložnosti kot gostitelji Francka Haiseja.

“Vsekakor nisem tip človeka, ki dokončno ocenjuje pred koncem sezone,” je po remiju 1:1 v Nici dejal Luis Enrique. “Na koncu sezone ocenjuješ predstave in mislim, da je bila naša zgodnja kampanja zelo obetavna. Všeč mi je, kar vidim. Mislim, da je bil naš začetek tega obdobja boljši od prejšnjega. Najpomembnejše je, manjka in to vodi v Ligue 1 in je konkurenčen v vseh tekmovanjih.”

PSG ima tri točke od šestih v UCL, potem ko je izgubil proti Topničarjem na stadionu Emirates, PSV Eindhoven in Atletico Madrid sta naslednja na Parc des Princes v okviru niza štirih domačih tekem od naslednjih petih na domačih in celinskih tekmah. Največji odstotek v tem nizu, ki se začne po mednarodnem obdobju z RC Strasbourg Alsace, je igra v sredini in edina popotnica od teh petih, ki je daleč od hudih tekmecev Olympique de Marseille v Le Classique.

Varovanci Roberta De Zerbija doslej še niso izvajali pritiska na PSG, ki so ga mnogi pričakovali, a ta je prišel iz Monaka in razlika med dvema hudima tekmecema je trenutno le tri točke, kar je težko premagljivo, saj ima ASM dve točki prednosti. Pariz. To bo Italijanov prvi okus najprestižnejšega in razgretega francoskega rivalstva s Stade Velodromeom – ki vre v najboljših časih – pričakuje se, da bo znova na točki izbruha, ko ta prispe.

Eno od dveh največjih vprašanj za PSG in Luisa Enriqueja, Otroški dresi medtem ko imata čas za oceno dosedanje sezone, je, zakaj imata samo dve prazni mreži na devetih tekmah v celotni sezoni, in sicer proti nizkemu Montpellierju HSC v Ligue 1 in debitantu Lige prvakov Gironi kar je bila tesna zmaga. To je povezano tudi z drugim vprašanjem, saj sta ti dve izključitvi prišli v francoski prestolnici, vendar je forma v gosteh nenadoma problematična, saj ni zmag na zadnjih treh v gosteh, potem ko je remiju na Stade de Reimsu sledil poraz pri Arsenalu in zastoj v Nici.

Pričakovati je treba tri ali štiri zmage od naslednjih petih, pri čemer bosta Marseille in Atletico očitna izziva, toda niz neporaženosti bo minimalno pričakovanje Luisa Enriqueja in njegovih igralcev, saj želijo premagati Monaco. Dveh srečanj z Les Monegasques ne bo prišlo do začetka leta 2025, ko bosta doma in v gosteh v razmaku približno enega meseca, in dokler ju ne bodo prehiteli, bodo bolj kot ekipa OM na preizkušnji ekipa PSG-ja, ko gremo proti zimskemu obdobju in zadnjemu reprezentančnemu premoru decembra .